https://www.youtube.com/watch?v=7jZzhmnw59I

Bildiğiniz üzere allods online oyununa bu hafta itibari ile yeni bir güncelleme getirildi ve bu güncellemede yer alan tüm detayları (en azından bilinenleri) hem video hemde döküman halinde sizlerle paylaştım umarım yardımcı olur.

10.0.00.21 Güncellemesi
Genell

– 4. Seviye: Öncü Çantası (24 Yuva), Bilgi Cildi, Tesir Cildi, Kader Tomarı.
– 6. Seviye: Acemi Sandığı (x5), Bilgi Cildi.
– 10. Seviye: Küçük Tütsü Seti, Bilgi Cildi (x2), Tesir Cildi, Kader Tomarı (x2).
– 15: Page from the Study of Perfection, Folio of Knowledge (x3), Scroll of Fate (x4).
– 20. Seviye: Yetenekli Mücevhercinin Tomarı, Kader Tomarı (x5).
– 25. Seviye: Meclis Hükmü Sayfası, Genişletme Jetonu (x5), Bilgi Cildi (x5), Tesir Cildi.
– 30. Seviye: Danas Defteri Birinci Sayfa, Bilgi Cildi (x7).
– 35. Seviye: Meclis Hükmü Bölümü, Bilgi Cildi (x8)
– 40. Seviye: Danas Defteri İkinci Sayfa, Koruyucu Kutu Kuponu (x100), Bilgi Cildi (x10).
– 45. Seviye: Yıkım Amblemi, Bilgi Cildi (x11).
– 50. Seviye: Mükemmellik Anlaşması Kısmı, Küçük Tütsü Seti, Bilgi Cildi (x16).
– 55. Seviye: Küçük Sırlar Tomarı, Bilgi Cildi (x21).
– 60. Seviye: Mükemmellik Anlaşması Paragrafı, Büyülü Fırın, Bilgi Cildi (x22).
– 65. Seviye: Danas Defteri, Üçüncü Sayfa, Bilgi Cildi (x25).
– 70. Seviye: Meclis Hükmü Parçası, Bilgi Cildi (x25).
– 75. Seviye: Mükemmellik Anlaşması, Ulu Sırlar Tomarı.
– 80. Seviye: 6. Seviye Sihirli Taş (x6), Bilgi Cildi (x25).
– 85. Seviye: Danas Defteri, Dördüncü Sayfa, Bilgelik Kutsal Silahı.

Kadim Nesneler
* Kadim nesnelerin oluşturulmasındaki yeni mekanikler:
– Oyuna daha önce eklenen tüm Kadim nesneler şimdi yeniden oluşturulabilir.
– Oyuncuların sahip olduğu tüm eski Kadim Nesneler yeni kaynaklara dönüştürüldü.
– Oluşturma mekaniği değiştirildi.
– Kadim Nesnelerin artık sınırsız ömrü var; ancak her devasa güncellemede (örneğin 11.0) Kadim Nesneler kaynaklara dönüştürülecek.
– Herhangi bir Kadim Nesneyi oluşturmak için Kadim Nesne Parçalarına ve Kader İksirine ihtiyacınız olacak. Gerekli olan malzemeleri aşağıdaki etkinliklerde bulabilirsiniz:

– Oluşturulan Kadim Nesneler, Örslerin Lordu’ndan kaynaklarla takas edilebilir. Bazı parçaları ve Kader İksirlerinin tamamı size geri verilecek ancak oluşturulmasında ve geliştirilmesinde harcadığınız altın geri verilmeyecek.

Ejder Şekli
* Ejder Şekli ekipmanlarını elde etme özelliği geri getirildi.
– Ekipmanlar size ek saldırı veya savunma statları verir:

– Savunma statları içeren ekipmanlar Tapınak’tan elde edilebilirken; saldırı statları içeren ekipmanlar Deneyimli Savaş Ustalarından elde edilebilir (Herhangi bir derece gerektirmez).
– Herhangi bir ekipman arsenikle alınabilir.

Dünya Bosları
* Sarnaut’ta rastgele ortaya çıkan üç yeni güçlü düşman var.
– Güneş Kanat (Buz Toprakları).
– Ar Sakuul (Vahiy Adası).
– Okeanid (Umoyra).
* Bu güçlü düşmanları öldürme sonucunda ödül olarak Yaratılış Tozu ve Ejderha Şekli Muskaları alabilirsiniz.

Yavru Hayvanlar
– Gardropta yavru hayvanlar için yeni bir kategori eklendi.
– Oyuncular artık Sarnaut’un her yerinde yavru hayvanları (20) yakalayabilirler.

Teknik değişiklikler
– Performans düşmesi durumunda nesnelerin detaylandırmasını azaltan “adaptif nesnelerin detaylandırılması” yeni ayar seçeneği.

Bölgeler

Ammer
– Toynak Rekabeti görevi: düşman sentorun ortaya çıkmama hatası düzeltildi.

Kişisel Allod
– Labirent sezonu bitti ve ödüller sahiplerine gönderildi.
– Bütün labirentler sıfırlandı.
– Labirent savunucuların seviyeleri sıfırlandı

Sınıflar

– İblis Bilimcilerin ırklarını Değişim Odası’nda Elfe veya Yükselene değiştirememe sorunu düzeltildi.

Pagan
– Yeni yetenek — Yaratıklar Kralı: Antik bir ruh pagan’ın hayvanını ele geçirerek hayvana 10/14/18 saniyeliğine mükemmel bir güç verir. 4 Ejder Gözyaşı tüketir. Daha yüksek kalitede ejder gözyaşı kullanıldığında kabiliyetin yenilenme süresi azalır ve etkinin gücü artar.

 • Hayvanın verdiği hasar artar.
 • Hayvanın her hasarı kritiktir.
 • Hayvanın maksimum sağlığı artar.
 • Hayvan kontrol etkilerine bağışıklık kazanır.
 • Hayvanın her saldırısı hedefi 1.5 saniyeliğine hareketsizleştirir ve hedefe 3 saniyeliğine Hassasiyet ve Yaralar etkisi verir.

Kara Büyücü
* Yeni yetenek — Lanetlilerin Kamçısı: Kara büyücü, düşmanlarını yok etmek için 4 kez hasar veren yasaklı bir büyü yapar. 3 Ejder Gözyaşı tüketir. Daha yüksek kalitede ejder gözyaşı kullanıldığında, kabiliyetin yenilenme süresi azalır ve kabiliyetin verdiği hasar artar.
– Hasar, kara büyücünün kaybettiği her sağlık puanı için %1/2/3 artar.

Mühendis
* Yeni yetenek — Kırmızı Alarm: Mühendis, seçilen 20 metre yarı çapına hava desteği çağırır. 10 Ejder Gözyaşı tüketir. Daha yüksek kalitede Ejder Gözyaşı kullanıldığında, kabiliyetin verdiği hasar artar.
* 6 saniye sonra seçilen bölgenin içindeki tüm düşmanlara hasar veren ve onları 4 saniye boyunca sersemleten güçlü bir mana bombası bırakılır.
– Bomba, 15 saniye boyunca mana emanasyonlarıyla dolu 20 yarı çapında bir alan bırakır.
– Müttefikler, alanın içinde durdukları her saniye +%1 hasarlarını ve -%1 sağlık puanlarını arttıracak bir etki alırlar ve ayrıca her saniye 1 olumsuz etkiden arınırlar.

 • Düşmanlar, alanın içinde durdukları her saniye -%1 hasarlarını ve -%1 sağlık puanlarını azaltan bir etki alırlar ve ayrıca rastgele bir olumsuz etkiye 1/2/3 saniyeliğine maruz kalırlar. Maruz kalabilecekleri olumsuz etkiler: Hassasiyet, Yaralar, Zayıflık, Korkaklık, Acizlik, Tembellik.
 • Tüm etkiler, giden hasarı ve maksimum sağlık değerini değiştirerek 8 saniye sürer ve kirlenme alanı gittikten sonra kaybolmaz.

Mistik
* İki ırk daha artık mistik olabilir:
– Zalimler(orklar):

 • Dominyon ırk kabiliyeti: Mistik, 4 saniye boyunca etrafındaki 6 yarıçaplı bir alanı ele geçirir. İçindeki bütün düşmanlar her saniye hasar alır. Eğer içindeki düşman karakter herhangi bir sınıf yeteneği kullanırsa, 20 metre geriye fırlatılarak hasar alacaktır. Bu etki her rakip için yalnızca bir kez çalışabilir.

– Bilgeler (kanyalılar):

 • Ağır Şüphe ırk kabiliyeti: Mistik, düşmanın zihninden şüphe ederek, onları ve etrafındaki 6 yarıçapı içindeki diğer tüm düşmanca hedefleri yavaşlatır. Hızları 3 saniyede sıfıra düşer. Etki süresi boyunca 6 kez hasar verir. Etki sona erdiğinde, eğer arıtılmazsa etkilenen tüm hedefler 2 saniye boyunca şaşırır ve bu süre içinde hasar alır.

* Yeni yetenek — Zaman Yolculuğu: Mistik kendisine veya hedefine 2/3/4 saniyeliğine Zaman Yolculuğu etkisi uygular. 4 Ejder Gözyaşı tüketir. Daha yüksek kalitede Ejder Gözyaşı kullanıldığında kabiliyetin yenilenme süresi azalır.
– Etki bittikten hedef, etki uygulandığı zamandaki haline geri döner. (Örneğin, etki kullanıldığındaki sağlık puanına sahip olur ve etkinin uygulandığı andaki yerine taşınır.)
– Zaman Yolculuğu süresi boyunca uygulanan tüm olumsuz etkiler arkadaşça bir hedeften kaldırılacaktır. Zaman Yolculuğu süresi boyunca uygulanan tüm olumlu etkiler, maceralarda kullanılan bazı etkiler hariç, düşmanca bir hedeften kaldırılacaktır. Zaman Yolculuğu ölü bir karakteri hayata döndüremez.
– Etki aynı karaktere 60 saniye içinde birden fazla kez uygulanamaz.

Okçu
* Yeni yetenek — Fırtına Oku: Okçu düşmana büyülü bir ok atar. 6 Ejder Gözyaşı tüketir. Daha yüksek kalitede ejder gözyaşı kullanıldığında, kabiliyetin verdiği hasar artar.
– Vurulduğunda, ok ikiye ayrılır ve ilk hedefin 10 yarıçapı içindeki en yakın iki hedefi vurur.
– Her iki ok da üçe bölünerek en yakın hedefleri vurur.
– Her altı ok da dörde bölünerek en yakın hedefleri tekrar vurur.
– Oklar aynı hedefe birden fazla kere vurabilir.
– Her vuruş N hasar verir. Son vuruş hedefi 1/2/3 saniyeliğine uyuşturur.

Ozan
* Yeni yetenek — İnkar Konuşması: Ozan uzun bir melodiye başlayarak her 0.5 saniye 12 yarıçapı içindeki tüm müttefiklerden 1 olumsuz etkiyi ve tüm düşmanlardan 1 olumlu etkiyi siler. 6 Ejder Gözyaşı tüketir. Daha yüksek kalitede Ejder Gözyaşı kullanıldığında kabiliyetin şifası ve zararı artar.
– Silinen her olumsuz etki müttefikleri iyileştirir ve silinen her olumlu etki düşmanlara zarar verir.
– En fazla etkilenebilecek oyuncu sayısı: 6 dostça ve 6 düşmanca hedef.
– Etkilenen her düşman hedef İnkar Konuşması boyunca kritik hasar veremez ve çift saldırıdan yararlanamaz. Etki aktifken müttefiklerin yenilenme sürelerini her 0.5 saniyede 1 saniye azaltır.

İblis Bilimci
* Yeni yetenek — Kıvılcım Yırtıcısı: İblis Bilimci düşmanlarının yaşam güçlerini tüketmeye çalışır. 7 Ejder Gözyaşı tüketir. Daha yüksek kalitedeki Ejder Gözyaşı kullanıldığında kabiliyetin yenilenme süresini azalır ve zararı artar.
– 4.5/6/7.5 saniye boyunca her 1.5 saniyede bir etrafındaki 12 metre yarıçapı içindeki tüm düşmanlar hasar alır ve 1 saniye boyuncan iblis bilimciye doğru çaresizce yürürler.
– Eğer herhangi bir düşman, iblis bilimcinin etrafındaki 2.5 metre yarıçaplı bir alana yaklaşırsa hasar alarak geri itilirler ve iblis bilimci maksimum sağlığını 12 saniye boyunca %25 artırabilir (yetenek süresi boyunca en fazla 4 kez) ve aynı miktarda kendisini iyileştirir.
– Eğer düşman bir oyuncuysa, iblis bilimci maksimum sağlığını 12 saniye boyunca %25 artırır ve etki bitene kadar herhangi bir kontrol etkisinden etkilenmez.

Büyücü
* Yeni yetenek — Lanetli Alev: Büyücü 12 yarıçapı içindeki 12 düşmanı 5/6.5/8 saniye boyunca lanetler. 6 Ejder Gözyaşı harcar. Daha yük kalitedeki Ejder Gözyaşı kullanıldığında kabiliyetin zararı artar.
– Düşmanlar, her 1.5 saniyede bir altlarında oluşan ateşli uçurum tarafından kovalanarak onlara ve yakındaki tüm düşman hedeflere zarar verecek. Her başarılı vuruşta, 4 saniye boyunca Hassasiyet efekti uygulanır.

Şifacı
* Yeni yetenek — Birlik Kalesi: Şifacı 3/5/7 saniye boyunca etrafındaki 8 yarıçapı alanı ayakta tutar. 6 Ejder Gözyaşı tüketir. Daha yüksek kalitedeki Ejder Gözyaşı kullanıldığında kabiliyetin şifa verimliliğini artar.
– Alandaki her müttefik ve Şifacı hasar aldıklarında, her biri gelen hasarı -%1/2/3 (-%10/20/30’a kadar) azaltan bir bonus alırlar. Bu etki 8 saniye sürer ve hasar aldıkları her saniye etki kendini yeniler. Kale’nin (Siper’in) sonuna kadar kalır.

Paladin
– Yeni yetenek — Kıyamet Günü: Paladin, etrafında 4/5/6 saniye boyunca 8 yarıçaplı bir alanı ayakta tutar. 10 Ejder Gözyaşı tüketir. Daha yüksek kalitedeki Ejder Gözyaşı kullanıldığında kabiliyetin zararı artar.

 • Alanın içindeki her düşmanın hareket hızı %70 azalır ve her saniye zarar alırlar.
 • Alanın içindeki bir karakter sınıf kabiliyetlerini her kullanışında paladin ek zarar verir ve düşmanı yakınına çeker. Etki bittikten sonra alan içindeki her düşman hasar alır ve korku içinde 2/3/4 saniye koşuşturur.

– Aşağı İn yeteneği: Aktif edildikten 8 saniye sonra her Ayar ve İdam Cezası kritik hasar verir.
– Işığın Öfkesi yeteneği: Etki aktifken tüm yakın dövüş saldırılarının mesafeleri 12 yarıçapı artar.

Savaşçı
– Yeni yetenek — Tımarhane: Savaşçı yaşayan bir çelik girdap haline gelir ve kontrol kabiliyetlerinden etkilenmeyerek savaş alanında koşuşturur. 6 Ejder Gözyaşı tüketir. Daha yüksek kalitedeki Ejder Gözyaşı kullanıldığında kabiliyetin süresi ve hasarı artar.

 • Etki N saniye sürer.
 • Savaşçı, Tımarhane sırasında diğer kabiliyetleri kullanabilir.
 • 10 yarıçapı içindeki tüm düşmanlar girdapa yakalanır ve her 0.5 saniyede bir hasar alarak savaşçıyı takip etmek zorunda kalır.
 • Tımarhane sonunda savaşçı 10 yarıçapı etrafındaki her düşmana son bir saldırı yaparak onlara hasar verir ve geri iter.

– Kaplumbağa yeteneği: Artık Savunma Faktörü’ndeyken 2 saniye boyunca dağlama etkisi uygular. İşgal Faktörü’nde etki 4 saniye sürer. her saniye sağlığının %5’ini yeniler.
– Hain Hamle yeteneği: Hasarı %25 artırıldı. Artık hedef üzerinde kontrol efektleri gerektirmez.
– Kroşe yeteneği: Yenilenme süresi artık 1 saniye.
– Tekme yeteneği: Artık 4 saniyeliğine zayıflık etkisi uygular.
– Boğa Vuruşu yeteneği: Artık 4 saniyeliğine <Безоружность> etkisi uygular. 
– Kanlı Hasat yeteneği: 20 yarıçapı içindeki tüm parti/baskın üyelerine Kalkanlar Duvarı etkisi vererek aldıkları ilk zararı %20 azaltır. Hasar aldıktan sonra taşıyıcı etkiyi kaybeder ve bu etkiye 10 saniye bağışıklık kazanır.
– Öfke ve Kanı boşaltma gelişim aşamaları birleştirildi.
– Kemik Kıran ve Kıvrımlı Bıçak gelişim aşamaları birleştirildi.
– Ölümcül Yara gelişim aşamalarının yerleri değiştirildi.


Raid Maceraları

Tapınak
– Zor Mod’un zorluğu düşürüldü.


Kahramanlık Maceraları

– Sezon sonu ödülleri sahiplenire gönderildi.
– Zorluk düşürüldü.


Astral

Baş Şeytan
– Ahtapotkafa’yı öldürdükten sonra karadelik anında kapanacak.


Birlikler
– Birlik sezonu bitti.

– Yeni görev eklendi: « Ceza Vaadi: Dünya Canavarları».
– Dominyon çekiçleri ve Arsenikler oyuncuların elinden alındı.

Dominyon
* Pazar günkü Dominyon Savaşlarının mekaniği değiştirildi:
– Artık savaş 1 round sürüyor.
– Savaşa hazırlık süresi: 1 dakika.
– Tüm alanlar başlangıçta tarafsızdır ve yalnızca içeride düşman ekip oyuncuları bulunmadığında ele geçirilebilir.
– Alanlar aşağıdaki sıraya göre ele geçirilebilir:
– Tarafsız => A Takımı;
– A Takımı <=> Tarafsız <=> B Takımı.
– Bir alanı ele geçirmek 10 saniye sürer ve eğer karşı takımdan bir oyuncu içeri girerse ele geçirme işlemi durur. Alanın genişliği: 25 yarıçapı.
– Ele geçirilen alanlar, oyuncuların içeride olup olmadığına bakılmaksızın, sahibi olan takımın skorunu arttırır.
– Savaşların süresi kısaltıldı ve sayıları ikiye katlandı. Savaş her 15 dakikada bir başlar (20:00, 20:15, v.b.).
– Ölen karakterler 5 saniye içinde dirilir ve aynı saniye boyunca kontrol etkilerine ve hasara karşı bağışık olurlar.
– Dominyon savaşçılarının sayısı ikiye yükseltildi. Ortaya çıkma zamanı: 2 dakika. Savaş başladıktan 30 saniye sonra dominyon dövüşçüleri ilk kez belirir. Dominyon dövüşçülerinin belirmeleri artık 5 saniye sürer ve fark edilir bir görsel efekt eşlik eder.
– 1000 puanı toplayan takım kazanır.
* Arsenikle alınabilecek yeni eşyalar eklendi (Dragon Görünümü Ekipmanları, tüketilebilen eşyalar, v.b.)
– [P2P] Gizemli Tomarlar, Danas Defteri sayfaları ve the Mükemmellik Anlaşması eklendi.

Nadir Nesne Dükkanı

Ulaşım > Gemiler
– Yeni eşya — Korsan Bayrağı:

Aksesuarlar > İşaretleyiciler (AOE)
– Yerdeki belli bir bölgeyi işaretleyebileceğin bir eşya.

Zanaat > Zanaat
– Aşağıdaki eşyaların miktarı aynı fiyata 10’dan 100’e çıkartıldı.

– Aşağıdaki eşyalar artık 500 adet olarak 15 premium kristale alınabilir:

Sandıkla > Mahfaza
– Taşlaşmış Özü kullandıktan sonra alınan Öz İzleniminin yeni mekaniği:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir